Sosyal İnovasyon & Mobil Teknolojiler

Ecotel 12 yıldır ünvanındaki bilgi toplumu teknolojileri tanımına özdeş sosyo-inovasyon uygulamalar geliştiren Ar-Ge kuruluşudur. Mobil Demokrasi Derneği iş birliği ile toplum ve yerel yönetim dinamiklerini araştıran sosyal bilimciler grubu ile çalışır. Ankara Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi yapısı ile gelişen tüm Mobil teknolojilerin Ar-Ge’sini yapar ve mühendis ekibi ile yerel yönetimler başta olmak üzere Kamu alanında yazılım geliştirir. Geliştirdiği uygulamalar Rekabet Edebilirlik ve Yenilik Çerçeve Programı (CIP) Bilgi ve İletişim Teknolojileri Politika Destek Programı (ICT PSP) 2007-2013 ile AB'deki yansımaları Kalkınma Bakanlığı tarafından Başarı Öyküsü yayınlanmaya değer bulunmuştur. Ecotel sadece teknoloji geliştirmediğini, geliştirdiği tüm projelerin toplum odaklı olduğunun bilincinde olan bir kurum olarak verdiği hizmetin kalitesi ve sürekliliğine önem verir.

iPhone & Android Uygulamalar

image

Mücavir alanınız artık tüm dünya. Apple Store ve Google Play'den ücretsiz olarak indirilen mobil uygulama sayesinde vatandaşlarınız dünyanın her yerinden belediyelerine anında ulaşabilirler. Dilediğiniz konuda anket yapıp sonuçları online izleyebilir, stratejik reflekslerinizi güçlendirebilirsiniz. Anketler sayesinde vatandaşlar yaşadığı kent hakkında, fikrini iletir, oyunu verir. Dinamik öneri getirme mekanizması sayesinde duyarlı vatandaşlar kentin her köşesinden size bilgi aktarabilir, üstelik bu bilgilere çektikleri fotoğrafları da ekleyebilir. Bu sayede yerel yönetim ve vatandaş arasında doğru ve konforlu bir iletişim köprüsü kurularak, daha yüksek standartlarda bir hizmetin yolu açılmış olur.

 • Konum bilgisi ve fotoğraf içeren dilek, öneri ve şikayet gönderebilme
 • Bildirim (notification) özelliği ile yayın gönderebilme
 • Etkinlik, duyuru, haber, proje, ilan, nöbetçi eczane ve daha bir çok konuda interaktif bilgilendirme

Mobil Demokrasi Platformu

image

Mobil Demokrasi, Kentlinin, Kentin Yerel Yönetimleri ile kesintisiz ve hızlı bir şekilde bilgi alışverişinde bulunabileceği, sosyal paylaşımın arttırılabileceği, vatandaşların bölgelerine ilişkin sosyal sorumluluk kazanmalarının desteklenebileceği; Kentli ve Kentlilik bilinci anlayışını ön plana çıkaran “Sosyal Yaşam Tekniğidir”.

 • Vatandaşların dilek, öneri ve şikayetlerini iletişimin en hızlı ve en etkin yolu mobil telefonlarının mesaj menüsü yardımıyla 3870'e kısa mesaj (SMS) olarak göndererek yönetime katılımcı olabildiği bir kanaldır.
 • Yerel yönetimlerin, kendi bölgeleri için yapacakları hizmetleri anketle veya halkoylamasına sunarak değerlendirebilmeleri ve bu sayede halkın tercihlerini öğrenebilmeleri sağlanmaktadır.
 • 3870 İnteraktif Katılım Kanalı ile vatandaştan gelen geri bildirimler bir içerik havuzunda toplanarak, işlem ve ivedilik durumuna göre ilgili birimlere eş zamanlı olarak iletir. Bu sayede, birimlerin kendi aralarındaki koordinasyonu daha hızlı ve etkili bir biçimde sağlanarak yönetim anlayışına yeni bir bakış açısı kazandırılmaktadır.

Citybox 4525 SMS Çağdaş Kentlinin Şikayet Kutusu

image

Müşterileriniz dilek, öneri, şikayet, siparişlerine 4525 kısa platformu ile ulaşın. SMS ile kampanyalarınızı güçlendirin. Anketler ile müşteri memnuniyetini ölçün.

 • Sosyal içerikli bir projedir...
 • Mobil bir platformdur...
 • Bir kent çatısıdır...
 • Güven imajıdır uyandırır...
 • Çağdaş kentlinin şikayet kutusudur...