Hakkımızda

2005 yılı ortalarında, Yerel Yönetimler İletişim Platformu Projesi adı altında, dünyada sosyal anlamda henüz uygulamaya konmamış olan GSM Hücre Yayını (Cell Broadcast) teknolojisini geliştirerek yerel yönetimlerle vatandaş arasındaki iletişimi minimum maliyet - maksimum fayda ekseninde sağlamayı amaçlamıştır. Yerel Yönetimler İletişim Platformu Projesi, vatandaşın karar verme mekanizmalarına sosyal ve politik katılımını arttırmayı, toplumda dezavantajlı grupları güçlendirmeyi ve insandan kaynaklı veya doğal afetlerde önlem alabilme kapasitesini arttırmayı amaçlamasının yanı sıra, yeni bir kentli toplumu ve doğal ve sosyal çevresine duyarlı vatandaş bilinci oluşturmaya hizmet etmektedir. Tamamen sosyal içerikli olan bu proje yerel yönetimleri ve vatandaşlarını aynı platformda buluşturmayı; iki taraf arasında etkili ve verimli iletişim sağlamayı hedeflemektedir.Ecotel, Turkcell'in 888 Yerel Yönetimler Hücre Yayını Kanalı ve 3870 İnteraktif Katılım Kanalı sayesinde yerel yönetimler ile vatandaşlarının (Turkcell Kullanıcısı) bütünleşmesini sağlayarak bu hizmetin hızla Türkiye genelinde yaygınlaşması için çalışmalar yürütülmektedir.

Mobil Demokrasi Derneği

STK ile işbirliği içinde toplum ve yerel yönetim dinamiklerini araştıran sosyal bilimciler grubu ile çalışır.

Proje Talepleri

iPhone & Android Uygulamalar, Mobil Demokrasi ve Citybox başvurularınız için bilgi @ecotel.com.tr

İnsan Kaynakları

Başvurularınız için ik @ecotel.com.tr adresimize özgeçmişinizi iletebilirsiniz.

Kuruluş

Mobil İletişim Platformu Projesi ile kurumlara Telsiz iletişim sistemlerini sunmakla kariyerine başlayan firmamız, hemen arkasından PSDN, GSM görüşmelerinde tasarrufu amaçlayan Sabit GSM Terminali (Fixed Cellular Terminal) Türkiye'deki kurumlarla tanıştıran ilk firmadır. 2000 yılının ortalarından 2003 yılının sonuna dek cihazın Türkiye Genel Dağıtım ve Satış Koordinasyonluğunu üstlenmiştir.

Hedef

Firmamız 2000 yılında, kurumların, Bilgi Çağının en önemli gereksinimi olan iletişim teknolojilerinden azami düzeyde faydalanmasını sağlamak ve hizmet, kalite ve verimlilik denkleminde kalıcı çözümler yaratmak amacı ile kurulmuştur.